Wycieraczki obiektowe to wizytówka Twojego biznesu. Chociaż ich głównym zadaniem jest ochrona obiektu przed zanieczyszczeniami, wiele mówią na temat wizerunku. Pokazują, że właściciel dba o klientów oraz gości, podnoszą komfort i są estetycznym uzupełnieniem wyposażenia. Spotkasz je nie tylko w firmach, ale też galeriach handlowych, zakładach przemysłowych i wielu innych budynkach użytku publicznego. Czym więc są dokładnie wycieraczki obiektowe i jak je wybrać?
Wycieraczki obiektowe – co je wyróżnia?
Pierwsze wycieraczki z kory drzewnej były wykonane około 25 000 lat temu. Widocznie już w czasach paleolitycznych porządek był mile widziany, a wnoszenie krwi upolowanych zwierząt do środka niezbyt pożądane. Dzisiejsze wycieraczki obiektowe pełnią już zgoła inne funkcje, a te wysokiej jakości zatrzymują aż 80% brudu. To właśnie one chronią podłogi przed zniszczeniem i zarysowaniami. Ponadto zabezpieczają obiekty przed roznoszeniem zanieczyszczeń i zapewniają walory estetyczne.
Wycieraczka obiektowa składa się z modułów czyszczących, które mogą być podzielone na kilka sekcji. Część z nich jest umieszczona w budynku, a część poza nim. Oczywiście wycieraczki gumowe przyjmują rozmaite postacie, kształty i rozmiary – nie zawsze wyglądają tak samo. Najważniejsze jest, by spełniały swoje zadanie i chroniły przed roznoszeniem brudu. Ich budowa jest tak skonstruowana, by dało się je umieścić przed drzwiami każdego typu – również obrotowymi.
Wycieraczki gumowe skutecznie eliminują żwir, błoto, śnieg, piasek i inne pozostałości. Dzięki nim podłogi nie są narażone na zarysowania, matowienie czy odbarwienia spowodowane zanieczyszczeniami. Dobre wycieraczki zapobiegają też poślizgnięciom i niebezpiecznym upadkom oraz obniżają koszty częstego sprzątania. Odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne, wpływają na nienaganny wizerunek obiektu. Są też bardzo łatwe w pielęgnacji – wystarczy odkurzanie. Od czasu do czasu należy też je umyć wodą z dodatkiem zwykłego czyszczącego preparatu.
Gdzie są stosowane wycieraczki obiektowe?
Zastosowanie wycieraczek obiektowych jest w zasadzie nieograniczone. Są one nieodłącznym elementem obiektów użytku publicznego. Spotkasz je między innymi w:
- galeriach handlowych,
- sklepach,
- biurach,
- szpitalach,
- szkołach,
- restauracjach,
- zakładach przemysłowych,
- siłowniach i basenach.
Sprawdzają się też w mieszkaniach i domach. Z ich cennych właściwości może korzystać każdy – bez wyjątku.
Korzystnie dopasowana wycieraczka gumowa wygląda jak zaproszenie. Dbałość o detale świadczy o właścicielu. Żaden klient ani gość nie chciałby przebywać w zaniedbanym budynku. Przy wyborze produktu musisz się jednak kierować pewnymi kryteriami.
Jak wybrać właściwą wycieraczkę obiektową?
Jeśli chcesz stworzyć nowoczesną strefę czyszczenia, najpierw wybierz rozmiary wycieraczek. Rekoplast oferuje ich kilka typów, na przykład w formie rolek pakowanych na palecie oraz rolek o uniwersalnym zastosowaniu. Wybór można skonsultować z fachowcem, który doradzi, jak dopasować wymiary produktu do danej powierzchni.
Ponadto przy zakupie warto się kierować właściwościami wycieraczek obiektowych. Najważniejsza jest ich trwałość i odporność na uszkodzenia. Powinny być też poświadczone odpowiednimi certyfikatami i atestami. Takie w ofercie ma właśnie Rekoplast. Wycieraczki powstają z granulatu gumowego pochodzącego z recyklingu opon samochodowych. To ekologiczne rozwiązanie, które gwarantuje bezpieczeństwo dla otoczenia i środowiska.
Dobra wycieraczka obiektowa powinna też być niewrażliwa na wilgoć, łatwa w czyszczeniu i konserwacji oraz prosta w montażu i demontażu. Tak naprawdę wszystkie te cechy zweryfikujesz dopiero podczas jej użytkowania. By jednak zwiększyć prawdopodobieństwo trafnego zakupu, stawiaj na sprawdzonych producentów z renomą i doświadczeniem.