Wykładzina przemysłowa to bardzo popularny produkt ponieważ to po czym stąpamy ma wielkie znaczenie dla naszego zdrowia. Niestety bardzo często nie zwracamy na to najmniejszej uwagi. Efektem może być zmęczenie pojawiające się po powrocie do domu z pracy lub zwiększone ryzyko wypadku podczas wykonywania obowiązków. Co powinniśmy wiedzieć o podłogach w pracy i nie tylko? Przede wszystkim to, że warto wybierać sprawdzone i trwałe rozwiązania. Jedno z nich to właśnie wykładzina przemysłowa z gumy. Ten innowacyjny produkt ma nie tylko wiele zalet, ale również mnóstwo zastosowań.
Gumowa wykładzina przemysłowa
Czym jest wykładzina przemysłowa z gumy? Jest to specjalne tworzywo o bardzo wysokich walorach użytkowych, mogące być stosowane na każdym rodzaju podłogi. Wykładzina tego typu jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne, działanie substancji, a także zachowuje sprężystość i szybko wraca do swojej oryginalnej formy. To jednak nie koniec wszystkich zalet.
- Łatwość obróbki – nieprzypadkowo wykładzina przemysłowa jest tak chętnie wybierana do niemal wszystkich miejsc pracy. Stanowiska o nieregularnych kształtach podłogi nie są dla niej wyzwaniem. Wykładzinę przemysłową można bardzo łatwo docinać do odpowiedniego kształtu i wielkości, zapewniając idealne dopasowanie w jednym kawałku, bez łączeń. Do obróbki wystarczy ostry nóż.
- Sprężystość i tłumienie – gumowa wykładzina przemysłowa jest świetna jeśli chodzi o walory akustyczne. Bardzo dobrze izoluje od hałasu, a ponadto tłumi wstrząsy. Jest nieocenioną pomocą w pracy w pozycji stojącej. To dzięki niej można zredukować zmęczenie, towarzyszące długotrwałej pracy na stojąco. Uginająca się pod ciężarem człowieka wykładzina przemysłowa, zmusza do balansowania ciałem i regularnego przenoszenia środka ciężkości z jednej nogi na drugą. Dzięki temu dajemy swojemu ciału szansę na odpoczynek.
- Czyszczenie – jeśli ktokolwiek waha się, czy warto inwestować w wykładzinę przemysłową, powinien obejrzeć różne próby jej czyszczenia. Każda z nich wypada świetnie. Gumowa wykładzina przemysłowa jest bardzo odporna na zabrudzenia, a jednocześnie nie sprawia trudności w czyszczeniu. Nawet usuwanie z nich substancji oleistych i smolnych jest niezwykle proste.
Zastosowanie wykładzin przemysłowych
W jakich miejscach najlepiej sprawdza się wykładzina przemysłowa?
- Stanowiska pracy – wykładzinę przemysłową bardzo często instaluje się na stanowiskach pracy tuż przy maszynach. Zmniejsza zmęczenie spowodowane staniem w jednej pozycji, a jednocześnie tłumi hałasy, wstrząsy i wibracje.
- Sale gimnastyczne – być może niewiele osób o tym wie, ale wykładzina przemysłowa jest doskonałym wyborem do sali gimnastycznej. Znacząco poprawia bezpieczeństwo podczas wykonywania najróżniejszych ćwiczeń, absorbując ewentualną energię powstającą w trakcie upadku.
- Podłogi samochodów – zapewnienie bezpieczeństwa przewożonym ładunkom jest niezwykle ważne z punktu widzenia kierowcy. Jeśli i ty zajmujesz się regularnym transportem, być może szukałeś materiału, którym możesz wyłożyć podłogę w części ładunkowej busa. Wykładzina przemysłowa z gumy świetnie się do tego nadaje. Gwarantuje wysoką przyczepność do podłoża, a jej chropowata powierzchnia sprawia, że ułożony na niej ładunek będzie spoczywał stabilnie, bez ryzyka przesuwania się.
- Wejścia do budynków – przedsionki i halle to bardzo newralgiczne miejsc w wielu obiektach. To właśnie tam na podłodze gromadzi się największa ilość wody i zabrudzeń z obuwia. Aby uniknąć ryzyka poślizgnięcia się na śliskiej podłodze, warto stosować gumowe wykładziny przemysłowe. Znacząco poprawiają one przyczepność, a także ułatwiają utrzymanie podłogi w idealnej czystości.
Czy wykładzina przemysłowa jest trwała?
Oczywiście że tak. Trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne to jej największy atut. To właśnie z tego powodu może być stosowana w miejscach bardzo mocno eksploatowanych, służąc w nich długo i niezawodnie. Wykładzina ta spełnia wszystkie normy i wymogi stawiane wykładzinom klasy przemysłowej. Korzystają z niej zarówno największe zakłady produkcyjne, firmy transportowe, jak również osoby prywatne, wykorzystując w pomieszczeniach technicznych swoich domów i mieszkań.