Dobrze wykonane wygłuszenie podłóg pływających działa jak wydajna izolacja akustyczna. Z tego powodu jest wybierana przez inwestorów, którzy chcą zmniejszyć poziom hałasu w pomieszczeniu. Dodatkową zaletą takich podłóg jest łatwość montażu.
Na wybór odpowiedniego typu podłogi, trzeba zdecydować się na etapie prac wykończeniowych. Jeśli zamierza się ograniczyć skrzypienie, czy stukanie, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na podłogę pływającą. Maty akustyczne, które mogą być montowane pod wylewki, są w stanie zapewnić skuteczne wygłuszenie podłóg pływających. Pozwalają na ograniczenie tworzenia się mostków akustycznych. Dodatkowo można pozbyć się występowania efektu pudła rezonansowego. Z wykorzystaniem dobrej jakości mat akustycznych można wykonać posadzki, które zapewnią większy komfort użytkowania pomieszczeń.
Od czego zależeć będzie skuteczne wygłuszenie podłóg pływających?
Decydując się na stworzenie w budynku podłogi pływającej, istotne jest uzyskanie odpowiedniego poziomu izolacji akustycznej.
Skuteczność działania takiej warstwy zależy między innymi od:
- właściwości fizycznych warstwy elastycznej,
- współczynnika redukcji dźwięków uderzeniowych materiału izolacyjnego,
- trwałości materiału elastycznego,
- staranności wykonania podłogi,
- nasiąkliwości zastosowanych materiałów.
Wykonanie mającej odpowiednie właściwości podłogi pływającej w dużym stopniu zależy od zastosowanych materiałów. Z tego powodu warto zdecydować się na takie, które mają optymalne parametry techniczne. Będzie to decydować o tym, czy wygłuszenie podłóg pływających spełni oczekiwania. Doskonałe właściwości wibroizolacyjne mają między innymi maty wykonane z gumy. Takie materiały doskonale sprawdzają się w budownictwie.
Jakie zalety mają gumowe maty jeśli chodzi o wygłuszenie podłóg pływających?
Wyprodukowane z zastosowaniem odpowiednich technologii maty gumowe są w stanie doskonale sprawdzić się przy tworzeniu podłóg. Pozwalają zapewnić izolację antywibracyjną i akustyczną.
Maty gumowe mogą być wykorzystane przy tworzeniu podłóg w różnych obiektach jak:
- domy i budynki mieszkalne,
- obiekty hotelowe,
- budynki biurowe,
- placówki edukacyjne,
- obiekty handlowe,
- centra konferencyjne,
- laboratoria,
- instytucje badawcze.
Szerokie zastosowanie mat gumowych wynika między innymi z wysokiego współczynnika Lw, który można uzyskać w tych materiałach.
Przy jakich podłogach można wykorzystać maty gumowe?
Maty wykonane z gumy mogą być z powodzeniem zastosowane przy różnych typach podłóg. W każdym przypadku są w stanie zapewnić zwiększenie komfortu użytkowania pomieszczenia poprzez zmniejszenie poziomu hałasu. Uzyskać można między innymi skuteczne wygłuszenie podłóg pływających.
Jednak maty gumowe mogą być wykorzystane przy tworzeniu takich podłóg jak:
- drewniane,
- winylowe,
- wykładzinowe,
- dywanowe,
- z linoleum.
W ten sposób można stworzyć dodatkową warstwę, która wytłumi różne hałasy. Podczas użytkowania posadzek mogą występować różne odgłosy. Jednym z nich jest hałas powietrzny, który może być wywołany między innymi rozmowami w pomieszczeniach. W pomieszczeniu mogą roznosić się odgłosy kroków, co spowodowane jest chodzeniem po posadzce. Trzecim rodzajem hałasów są te uderzeniowe, które mogą być spowodowane między innymi spadaniem przedmiotów na posadzkę.
W jaki sposób wybrać gumowe maty podłogowe?
Wybór odpowiednich materiałów do wykonania podłóg pływających ma duże znaczenie. Jakość wykonania i właściwości będą bezpośrednio przekładać się na funkcjonalność nawierzchni. Wytrzymałe materiały zapewniają dłuższy okres użytkowania bez konieczności wykonywania wymiany. Dobrej jakości maty gumowe, które zapewnią skuteczne wygłuszenie podłóg pływających, można znaleźć na naszej stronie. To materiały wykonane z granulatu gumowego, który powstaje w procesie recyklingu opon samochodowych. W ten sposób maty mają nie tylko odpowiedni skład, który może być dopasowany do indywidualnych potrzeb, ale są wyrobami przyjaznymi środowisku. Dużą zaletą materiałów jest możliwość szybkiej instalacji. Natomiast odporność na urazy mechaniczne przekłada się na żywotność.