Tym, o czym marzy wielu posiadaczy domów i mieszkań jest tak zwana cicha podłoga. Odpowiednio wykonana izolacja akustyczna sprawia, że możemy zapomnieć o odgłosach kroków i uderzeń wówczas, gdy poruszamy się po mieszkaniu. To również sposób na to, aby żyć w zgodzie z sąsiadami, jeśli mieszkamy w bloku. Dzięki cichej podłodze nie musimy bowiem martwić się dźwiękami dochodzącymi do osób mieszkających pod nami. Jak wykonać cichą podłogę? Jaki materiał sprawdzi się w jej przypadku najlepiej?
Cicha podłoga w domu – jaki hałas w domu może pomóc pokonać?
Wykonując podłogę w domu, warto pamiętać, że możemy mieć do czynienia z aż trzema rodzajami hałasu. Wyróżnia się hałas:
- uderzeniowy;
- powietrzny;
- kroków.
Ten pierwszy pojawia się wówczas, gdy upuścimy coś na podłogę bądź przesuwamy po niej coś ciężkiego. Warto pamiętać, że ta kategoria dźwięków bardzo dobrze radzi sobie z przenikaniem stropów. Oznacza to, że będą one doskonale słyszalne w pomieszczeniach, które znajdują się niżej. Na szczęście odpowiednio dobrane materiały wygłuszające świetnie radzą sobie z tego rodzaju hałasem. Hałas powietrzny powstaje na skutek toczących się w pomieszczeniu rozmów, a także stosowanie urządzeń stereo. Z kolei hałas kroków to – jak sama nazwa wskazuje – ten, który powstaje wówczas, gdy poruszamy się po pomieszczeniu.
Gumowa mata wygłuszająca – co to?
Kiedy interesuje nas cicha podłoga, warto pamiętać o dostępnych obecnie w sprzedaży gumowych matach wygłuszających. Są to specjalnie wykonane z tworzywa gumowego maty, które świetnie radzą sobie z tłumieniem różnego rodzaju dźwięków. Warto pamiętać, że zniwelowany hałas przekłada się istotnie na komfort funkcjonowania, samopoczucie, a tym samym również zdrowie. Maty wygłuszające mają obecnie szerokie zastosowanie. Sprawdzają się nie tylko w domach i mieszkaniach prywatnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować je również w obiektach przemysłowych, a nawet w samochodach. Z ich pomocą możemy wygłuszyć na przykład bagażnik czy drzwi, zapewniając sobie podróż pozbawioną zbędnego hałasu. Zainteresowanych matami wygłuszającymi zapraszamy do naszej oferty. Jako producent mat wygłuszających wykonanych z granulatu gumowego pozyskiwanego w procesie recyklingu opon samochodowych, zachęcamy do sprawdzenia oferty.
W przypadku jakich podłóg można zastosować gumowe maty wygłuszające?
Jeśli cicha podłoga jest naszym marzeniem, warto wiedzieć, jakie rodzaje podłóg można wygłuszać, wykorzystując maty gumowe. Okazuje się, że świetnie sprawdzają się one w przypadku podłóg z drewna, na które najczęściej decydują się osoby, które nie muszą oszczędzać. Drewno jest materiałem niezwykle trwałym, ale jednocześnie dość drogim. Gumowe maty wygłuszające można wykorzystać także wtedy, kiedy decydujemy się na podłogę winylową. Również linoleum oraz wykładzina mogą być z powodzeniem stosowane z gumowymi matami wygłuszającymi. W każdym przypadku możemy liczyć na naprawdę zadowalający efekt.
Cicha podłoga – co zyskamy dzięki niej?
Decydując się na wygłuszenie podłogi, zapewniamy sobie przede wszystkim pomieszczenie bez niepotrzebnych hałasów. Kiedy w mieszkaniu, domu bądź biurze jest cicho, dużo łatwiej jest się nam skoncentrować. Czujemy się mniej zmęczeni, efektywniej odpoczywamy nawet wtedy, kiedy przerwy w pracy są niewielkie. Hałas jest bowiem tym, co naprawdę mocno nas męczy, znacząco obniżając wydajność. Dlatego decydując się na cichą podłogę, warto postawić na bardzo dobre materiały wygłuszające. Wówczas można być pewnym, że izolacja akustyczna naprawdę spełni swoje zadanie.
Cicha podłoga może być dzisiaj wykonana z każdym pomieszczeniu. Sprawdzi się nie tylko w obiektach mieszkalnych, ale również przemysłowych. Istotnie podniesie komfort użytkowania pomieszczeń. Wykonanie cichej podłogi nie jest dzisiaj żadnym problemem. Wystarczy postawić na odpowiednie maty wygłuszające, aby skutecznie stłumić różnego rodzaju hałasy. Plusem tego rozwiązania jest to, że nie jest ono kosztowne, co oznacza, że na wykonanie cichej podłogi może pozwolić sobie prawie każdy, kto kupił mieszkanie, wybudował dom bądź założył firmę.